Reporter Turk – Güncel Haberler – Son Dakika Haberler

Euro Bölgesi’nde deflasyon başladı

Örnek Resim
Euro Bölgesi’nde deflasyon başladı
0 views
01 Eylül 2020 - 17:58
Örnek Resim

19 ülkeden oluşan Euro Bölgesi’nde enflasyon Ağustos ayında yüzde eksi 0,2’ye indi. Ülkede Mayıs 2016’dan bu yana enflasyon ilk kez eksiye geçerken yaşanan durumla birlikte deflasyon resmen başlamış oldu.

Avrupa Birliği yıllardır talep yaratarak enflasyonu yukarıda tutmaya böylece ücretlerde de artış sağlamaya çalışıyor fakat corona salgını ile birlikte bu iş oldukça zor bir hale geldi.

Reuters’ta yer alan habere göre Euro Bölgesi ülkelerinde enflasyonun düşük çıkmasıyla Avrupa Birliği Merkez Bankası’nın üzerinde piyasaya daha fazla para verme baskısı oluşuyor.

Avrupa’da bir kötü ekonomik haber de imalat sektörü tesislerinin Ağustos ayında tekrar istihdamı azalttığını ve yeni siparişler yerine ham madde ve yarı mamul stoklarını azalttığını gösteren verilerden geldi. IHS Markit’in açıkladığı verilere göre, işletmeler halen iç talepten destek buluyor ve ihracat sadece ılımlı bir artış gösterdi.

İLGİLİ HABERAB, 1 trilyon euroluk acil durum bütçesinde anlaştıAB, 1 trilyon euroluk acil durum bütçesinde anlaştı

Örnek Resim
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. ReporterTürk CopyRight 2020